مرکز خرید مرکز خرید ابن بطوطه (Ibn Battuta Mall)

مرکز خرید ابن بطوطه
اطلاعات مرکز خرید
شهر دبی
وب سایت Website
آدرس فارسی امارات متحده عربی، دبی، جاده شیخ زاید، مرکز خرید ابن بطوطه
آدرس انگلیسی Sheikh Zayed Rd, dubai, United Arab Emirates

توضیحات مرکز خرید مرکز خرید ابن بطوطه دبی

ابن بطوطه یکی از زیباترین مراکز خرید در دبی است که باید در طول سفرتان به این شهر حتما از آن بازدید کنید. این مرکز خرید در بزرگراه شیخ زاید قرار دارد و از بابت دسترسی هیچ دغدغه ای نخواهید داشت چرا که شیخ زاید یکی از اصلی ترین بزرگراه های شهر است. نام این مکان را از روی اسم جهانگرد معروف مراکشی، محمد بن عبدالله بن محمد بن بطوطه برداشته اند؛ او در طول زندگی اش توانست به شهرهای بسیاری در قاره های آسیا، اروپا و آفریقا سفر کند و در نزد مردم عرب، ارزش بالایی داشت.

مرکز خرید ابن بطوطه، با مساحت ۱۱۱۴۸۳.۶ متر مربع از سال ۲۰۰۵ تا به امروز از عاشقان خرید پذیرایی می کند. نکته جالبی در رابطه با این مکان وجود دارد و آن هم معماری منحصر به فردش است؛ مرکز خرید ابن بطوطه را طوری ساخته اند که نشانگر فرهنگ ۶ ملیت گوناگونِ ایرانی، چینی، هندی، مصری، تونسی و اندلسی (قسمتی از اسپانیا) باشد. در اینجا که قدم بزنید هر جایش حال و هوای مخصوص به خود را دارد و حتما توجه شما را به خود جلب می کند؛ گویا لحظه ای در ایران هستید و چند دقیقه بعد در بازاری در تونس به سر می برید.

به دلیل این که برای ساخت هر قسمت از مرکز ابن بطوطه، از معماری یک کشور کمک گرفته اند به این مجتمع تجاری لقب "بزرگترین مرکز خرید اقتباسی دنیا" را داده اند.