گردشگران هم انواع مختلفی دارند!! برخی از آن‌ها به جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی علاقمندند و معمولاً تمام وقت سفر خود را به گشت و گذار در بناهای تاریخی، کتابخانه‌ها و موزه‌ها و اماکنی از این دست می‌گذرانند. دسته‌ای دیگر از گردشگران علاقمند به تفریحات پر شر و شور هستند و سفری پر از سر و صدا و هیجان را آرزو می‌کنند و در بدو ورود به کشور مقصد، اقدام به جستجوی مراکز تفریحی می‌کنند. ماجراجویان دسته بعدی هستند؛ اینها سفرهای پر از استرس را تجربه می‌کنند و ویژگی‌هایی نزدیک به انسان معاصر دارند! این‌ها حیات سفرشان را در رنج جستجو می‌کنند و هر چه رنج بیشتری برای انجام سفر بر آن‌ها تحمیل شود، علاقه بیشتری از خود نشان می‌دهند…

اما شاید عجیب و غریب‌ترین دسته از گردشگران، شکموها باشند!! این‌ها کسانی هستند که به امید جشنواره‌های غذا و یا حتی تجربه طعم‌های مختلف به کشورهای دوردست سفر می‌کنند و تمام خواسته‌شان از سفر، دستیابی به فرمول‌های ناشناخته آشپزی‌ است!

یکی از مواردی که گردشگران را در سراسر جهان به خود جلب میکند، مسابقات و جشنواره های یک ناحیه است. در بین جشنواره های رنگارنگی که در کشورهای مختلف انجام میشوند جشنواره‌های غذا از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. این جشنواره در حقیقت مجموعه ای از فرهنگ غذایی هر کشور است.غذا در حقیقت بخش مهمی از فرهنگ هرکشور است.هرساله در کشورهای مختلف جالب ترین جشنواره های غذا و جشنواره غذا برپا میشود. در این نوع فستیوالها شما میتوانید انواع غذاهای یک ناحیه را پیدا کنید از پیتزا و شکلات داغ تا غذاهای محلی و حتی غذاهایی که با نوآوری علاقه مندان برای اولین بار است که میبینید. گردشگران کنجکاو همواره علاقه مند هستند که غذاهای جدید را تجربه کنند. در این مقاله شما را با چند مورد از مهمترین جشنواره های غذایی جهان آشنا خواهیم کرد.

 

 

 

جشنواره غذا کیک ماه، چین

در اواسط پاییز دومین جشن مهم کشور چین پس از سال نو برگزار میشود. این جشنواره که به آن جشنوارۀ نیمۀ پاییز یا کیک ماه نیز گفته میشود همه ساله در نیمۀ هشتمین ماه تقویم کشور چین برپا میشود. هدف از جشنوارۀ کیک ماه در حقیقت شکرگزاری و تشکر از ماه است و این جشنواره قرنها قدمت دارد. در جشنوارۀ کیک ماه غذاهای مختلفی تهیه میشود. همچنین کیکی سنتی پخته میشود که به کیک ماه موسوم است.این کیک به شکل ماه کامل گرد است و  در تهیۀ آن از زردۀ تخم مرغ، رب عناب، لوبیای شیرین، عصارۀ صدر و پنج مغز استفاده میشود. کیک ماه دارای طعمی دلپذیر و شیرین است. مرسوم است که در روز جشن کیک را تکه میکنند و آن را به نشانۀ برآورده شدن آرزوها به دوستان و عزیزانشان هدیه میکنند.

 

جشنواره کیک ماه چین

 

 

جشنواره غذا پیتزا،ایتالیا

ایتالیا را به عنوان کشوری با غذاهای لذیذ میشناسند در این کشور انواع مختلفی از غذا تهیه میشود که بسیاری از آنها مانند پاستا و پیتزا شهرت جهانی دارند. همه ساله در این کشور چهار جشنوارۀ غذایی مختلف برگزار میشود اما بدون شک جشنوارۀ پیتزا پر طرفدارترین آنهاست. امروزه کمتر کسی را میتوان پیدا کرد که به پیتزا علاقه مند نباشد. امتیاز پیتزا نسبت به غذاهای دیگر سراسر جهان این است که میتوان با کمی تغییر آن را متناسب با سلیقه و ذائقۀ افراد مختلف کشورهای مختلف تهیه کرد .انواع مختلف پیتزا و پپرونی ثابت کرده است که در پیتزا هیچ محدودیتی وجود ندارد. بدون شک شما پیتزاهای خوب زیادی خورده اید اما هیچ چیز به اندازۀ چشیدن یک پیتزای ایتالیایی در خود ایتالیا آنهم در یک جشنوارۀ مخصوص پیتزا نمیتواند هیجان انگیز تر باشد. برای شرکت در این جشنواره باید در ماه سپتامبر به ناپل بروید. مدت جشنوارۀ پیتزا یک هفته است و فرصتی لذت بخش برای تجربۀ انواع پیتزاست.

 

 

جشنواره پیتزا

 

جشنواره غذا ملبورن،استرالیا

تصور کنید که با صدها نفر دور میز طویلی نشسته اید و ناهار میخورید. ماه مارس زمان مناسبی است که به استرالیا سفر کنید. اگر در دهم ماه مارس در ملبورن باشید میتوانید یک جشنوارۀ خوشمزه را تجربه کنید و انواع غذا و نوشیدنی های مردم استرالیا را با دستپخت سرآشپزهای ماهر و حرفه ای تناول کنید.در این جشنواره یک ناهار دست جمعی محلی در میان سرگرمی های تدارک دیده شده صرف میشود. این یک جشنوارۀ شاد و صمیمی است که در طی آن افراد دور میزی که ۳۵۰ متر طول دارد در کنار هم مینشینند و انواع غذاهای سنتی و لذیذ استرالیایی را با نوشیدنی های دلخواه خود میل میکنند.